Yazmak özgürlük, yazmak şifa

yazmak

Birikmiş yazılacaklar, saklanmış zihnimin kenarında köşesinde; bu yüzdendir ruhumdaki daralma, kalbimdeki sıkışma. Yazmak özgürlük oysa, yazmak şifa. Müzik gıda, okumak vitamin ise ruha, yazmak enerji içeceği, ruhun kanatları.

Siz daha almadınız mı hiç kalemi elinize? Bırakmadınız mı aksın zihnin ırmakları kağıdın üzerinde. Dansetmeye başladıkça harfler kol kola girip, yetişemesin eliniz sözcüklerin halayına..

‘Ne yazacağım?’ diye düşünmeden başlayın yazmaya. Kalp bilir onu sıkıştıran kelepçenin anahtarını. Kalemle kağıdı buluşturduğunuzda ilham perileri elinizin kontrolünü alır, dökülür içinizdekiler teker teker. Bir şiir olur bazen gönlünüzden düşenler, bazen bir öykü, ya da bir mektup.

Kimsenin okuması önemli değildir; okunmak için yazılmaz tüm yazılar. Okunması ümidi vardır elbette; her su damlasının okyanuslara, her ruhun yaratıcı kaynağına ulaşmak istemesi gibi, yazılan her kelime de içten içe okunmak, anlaşılmak ister. ‘Su yolunu bulur’ derler ya, işte o yazılanlar da bulur birgün nihayet okuyucusunu. Kimi zaman birikmiş bir kitap olmuştur, kimi zaman ise bir kitabın sayfaları arasında unutulup da birgün bulan birinin yarasına merhem.. Ya da böyle dijitalleşir hiç bilinmeyen ruhlara yoldaş olur. İşte bu kelimeler böyle benden size ulaştı. Sizinkileri de bana gönderin n’olur!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>